Potencja

Acai Berry – cena, gdzie kupić, jak to działa

Acai. Prawdopodobnie słyszeliście o nim. Ale co to jest? Co to robi? I jest to cud, utrata wagi, jak twierdzą niektórzy?

”klasa

fioletowy jagoda acai (wymawiane AH-SAH-Yee) jest jednym z wielu jagody z Amazonii, które ostatnio stały się popularne poza Ameryki Południowej. Wiele roszczenia są wykonywane o Acai Berry; niektóre z nich są prawdziwe, a nie inne.

Acai Berry: zdrowy wybór?

Acai Berry, podobnie jak w innych podobnych jagody, okazało się mieć pewne korzyści zdrowotne. „Przynajmniej kilkanaście artykułów w tradycyjnej literaturze medycznej Dyskusja na temat dobroczynnego wpływu jagody”, mówi Valencia Porter, MD, dyrektor zdrowia kobiet w Centrum Chopra w Carlsbad w Kalifornii.

Podobne: Czy Omega-3 Fatty Acids odchudzania AIDS

Z żywieniowego punktu widzenia, jagody Acai wykonuje się na dwóch ważnych frontach:

  • Dobroczynne działanie antyoksydacyjne. Acai jagody zawiera przeciwutleniacze, substancje, które zwalczają szkodliwe cząsteczki, tak zwanych wolnych rodników. Zbyt wiele wolnych rodników może spowodować uszkodzenie tkanek ludzkich i doprowadzić do szerokiej gamy zaburzeń medycznych, w tym głębokim fioletowym pigmentem serce disease.The Acai Berry jest odpowiedzialny za jego antyoksydacyjnych korzyści, które są podobne do tych w innych ciemnych owoców, takich jak jagody i jeżyny. Pigment zawiera antocyjany (czyt anth-oh-westchnienie-a-Ninja), potężną klasą – składniki odżywcze składniki odżywcze roślin – które służą jako przeciwutleniacze. Pokarmy, które zawierają antocyjany mają silny czerwony, niebieski lub fioletowy siła colors.The przeciwutleniających efektów w różnych pokarmów jest mierzona przez ORAC (orac) testowym. Im wyższy wynik ORAC, tym silniejsze działanie przeciwutleniające. „Wynik acai berry dość wysokie”, dr Porter says.It Należy jednak zauważyć, że w niedawnym badaniu oceniającym antyoksydacyjne działanie niektórych soków, sok z granatów, czerwonego wina, Concord soku winogronowego i soku z borówki zdobył wyższe, w tej kolejności, niż sok acai berry.
  • Właściwości

  • przeciwzapalnych. Kolejną zaletą Acai Berry jest jego działanie przeciwzapalne. Jak sama nazwa wskazuje, przeciwzapalne walczyć stan zapalny, który został połączony z szeregiem problemów zdrowotnych, w tym chorób serca i udaru mózgu. „Wiele z over-the-counter niesteroidowe suplementy przeciwzapalne działają na tym samym szlaku, jak Acai Berry,” Porter zauważa.

Acai Berry: What About Weight Loss?

Z drugiej strony twierdzenie, że Acai Berry jest dobre dla utraty wagi wydaje się być bezpodstawne. „Nie ma literatury w czasopismach naukowych na temat odchudzania i jagód acai,” Porter mówi. Że część historii acai berry wydaje się być po prostu kolejna dieta oszustwo.

Poza prostu brak bodźca odchudzania, niedawnym oświadczeniem Center for Science in the Public Interest, grupa watchdog, ostrzegła konsumentów, by nie zapisać się do bezpłatnych badań produktów acai diet online ze względu na skargi dotyczące nieuprawnionego kredytu opłaty kartkę po badaniu jest skończona.

Powiązane: Pożywienie dla Super Zdrowia

Acai Berry: Co znajduje się w dolnej linii?

Chociaż nie jest cud odchudzające, jagody Acai, jak również jagody, jeżyny i inne kolorowe owoce, dobrze jest umieścić w każdej diecie. „Ja zawsze radzę moim pacjentom, aby uzyskać szeroką gamę kolorów w ich diecie,” Porter mówi „, a ciemny purpurowy barwnik ma tak wiele korzyści pozytywny zdrowia – mówię moim pacjentom«jeść tęczę», ponieważ każdy z kolorami tęcza ma wiele składników odżywczych, które zapewniają różne korzyści zdrowotne.”

You may also like...